Fitoestrogeny na powiększenie biustu w tabletkach i naturze – jak działają i czy są bezpieczne?

Wygląd, rozmiar oraz ogólna kondycja biustu zależy od wielu czynników – wieku, środowiska, diety czy poziomu aktywności fizycznej właścicielki, a także jej genów. Na wiele z tych aspektów kobiety nie mają wpływu, ale niektórym mogą do pewnego stopnia zaradzić. Dotyczy to chociażby prawidłowego poziomu żeńskich hormonów, mających bezpośredni wpływ na zdrowy, pełny i obfity biust.

powiększenie biustu - banner

Jak działają fitoestrogeny?

Fitoestrogeny to związki naturalnie występujące w roślinach. Wykazują działanie zbliżone do żeńskich hormonów płciowych, czyli estrogenów. Dzięki swoim charakterystycznym właściwościom, znajdują zastosowanie jako środek zwalczający różne nieprzyjemne objawy menopauzy. Wykazują działanie grzybobójcze, przeciwutleniające i anty-mutagenne. Niwelują uderzenia gorąca, uczucie zmęczenia i problemy ze snem, a także stabilizują wahania nastrojów u pań zmagających się z klimakterium. Zmniejszają rozdrażnienie, ograniczają pocenie się i powstrzymują zawroty głowy.

Mogą również znacząco niwelować ryzyko rozwoju wielu chorób, np. miażdżycy czy osteoporozy. Do ubytków masy kostnej przyczynia się u kobiet m.in. obniżony poziom estrogenów, który wyregulować mogą właśnie związki pochodzenia roślinnego. Istotną zaletą fitoestrogenów jest ich kompleksowe działanie, dzięki któremu korzystnie wpływają także na rozmiar i kondycję biustu.

Fitoestrogeny a powiększenie biustu

Związki fitoestrogenów wpływają pozytywnie na naczynia krwionośne, znacząco je poszerzając. Skóra piersi staje się dzięki temu lepiej odżywiona i łatwiej przyswaja różne składniki aktywne, dzięki czemu pielęgnacja biustu jest znacznie bardziej efektywna oraz skuteczna. Poprawie ulega również napięcie oraz elastyczność tkanek, a odnowa komórek zyskuje dodatkowe pobudzenie.

Regularne stosowanie produktów z bogatą zawartością fitoestrogenów w postaci naturalnej lub suplementacyjnej pozwala na utrzymanie w kobiecym organizmie prawidłowego poziomu hormonów żeńskich. Dzięki temu roślinne odpowiedniki estrogenów pobudzają również produkcję pokarmu i poszerzają kanaliki mleczne. Jednocześnie nie wpływają negatywnie na najważniejsze procesy przemiany materii. Dzięki temu ich działanie nie powoduje zaniku tkanki tłuszczowej, z której zbudowane są piersi. Przyjmowanie fitoestrogenów jest również sposobem na zniwelowanie ubocznych efektów diet odchudzających, które poprzez spalenie tkanki tłuszczowej doprowadzają do zmniejszenia rozmiaru biustu.

Fitoestrogeny na powiększenie biustu – gdzie występują naturalnie?

fitoestrogeny w naturze
Podstawowym źródłem fitoestrogenów są nasiona roślin strączkowych. Można w nich znaleźć głównie izoflawony, czyli genisteiny oraz daidzeiny.

Występują przede wszystkim:

 • w nasionach słonecznika,
 • lnu,
 • soi,
 • sezamu,
 • suszonych morelach,
 • oliwie z oliwek,
 • migdałach,
 • mleku i jogurcie sojowym,
 • pieczywie pełnoziarnistym,
 • humusie
 • oraz tofu.

Odpowiednie działanie rozkurczowe są w stanie zapewnić fitoestrogeny pod postacią flawonoidów, które znaleźć można w czerwonej papryce, winogronach, aronii czy porzeczkach. Naturalny poziom estrogenów podwyższyć można dietą bogatą w warzywa zielone, takie jak soczewica, fasola szparagowa, szpinak oraz groch.

Fitoestrogeny są bezpieczne i nie wywołują efektów ubocznych. Działanie fitoestrogenów osłabiać mogą jednak różnego rodzaju używki, w tym napary z czarnej kawy i herbaty. Wypłukują one z organizmu cenne składniki odżywcze, dlatego podczas kuracji na powiększenie biustu lepiej całkowicie z nich zrezygnować lub ograniczyć spożycie.

Fitoestrogeny w tabletkach

W medycynie i kosmetyce fitoestrogeny wykorzystywane są przede wszystkim do produkcji różnego rodzaju preparatów o działaniu odmładzającym.

Do najbardziej efektywnych należą suplementy diety, zawierające odpowiednie związki roślinne. Zwykle powstają na bazie wyciągów z roślin pobudzających piersi do wzrostu, np. chmielu, kozieradki, kopru włoskiego czy kminu rzymskiego, a także soi. Systematyczne stosowanie suplementu diety daje najlepsze efekty w połączeniu z aplikacją odpowiednich kosmetyków. Przykładem kuracji tego typu może być specjalnie zaprojektowana formuła ProBreast Plus, czyli zestaw kapsułek ziołowych oraz kremu o działaniu ujędrniającym, który został zwycięzcą naszego ostatniego rankingu. Tabletki dodatkowo uzupełnione zostały witaminą B6, witaminą E oraz L-tyrozyną, które zapewniają efektywniejsza regulację aktywności hormonalnej.

Fitoestrogeny mogą być dostarczane do organizmu zarówno z pożywieniem, jak w formie suplementacyjnej. W połączeniu z odpowiednimi zabiegami pielęgnacyjnymi, mogą bardzo korzystnie wpłynąć na rozmiar, jędrność i obfitość piersi.

Skomentuj wpis

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *