Ile kosztuje powiększenie biustu? Ceny 2019 – operacja vs. naturalnie

powiększenie biustu - banner

Współczesne kobiety niezadowolone z rozmiaru swojego biustu mogą sięgnąć po wiele rodzajów zabiegów powiększenia ich piersi. Są to operacje niejednokrotnie dość kosztowne. Warto jednak przyjrzeć się jakie mogą być metody oraz ile kosztuje powiększenie biustu. Tego rodzaju zabiegów można dokonywać we wszystkich większych miastach w Polsce (nie tylko w Warszawie, Poznaniu, Gdańsku, czy Wrocławiu).

Do najczęściej wybieranych zabiegów należą zwiększanie objętości biustu przy pomocy implantów, ale także np. wypełnianie piersi solą fizjologiczną, czy też własną tkanką piersiową pobieraną podczas liposukcji Body Jet.

Metody operacyjne powiększania biustu – krótka charakterystyka wraz z cenami

 

Ile kosztuje powiększenie biustu implantami?

Najbardziej znaną i jednocześnie najstarszą metodą powiększania piersi jest zabieg polegający na wszczepianiu tzw. implantów. Implanty mogą występować w dwóch postaciach – okrągłych lub anatomicznych. Rodzaje implantów piersiowych i ich dobór jest zależny tylko i wyłącznie od samej pacjentki, oczywiście konsultującej cały zabieg z chirurgiem. Operacja tego rodzaju jest przeprowadzana w ogólnym znieczuleniu. Niestety wymaga również dość długiej rekonwalescencji oraz może pozostawiać bliznę.

  • Cena powiększenia piersi za pomocą implantów anatomicznych wynosi ok. 14,5 tysiąca złotych.
  • Tymczasem implanty okrągłe kosztują około 12 tysięcy złotych.
  • Silikony, a więc silikonowe implanty to koszt pomiędzy 12 a 15 tysiącami złotych.

 

Koszt powiększenia piersi preparatem z solą fizjologiczną

Powiększanie piersi preparatem z solą fizjologiczną pozwala skorygować niedoskonałości tkanki miękkiej, co pozwala wymodelować nie tylko biust, ale także np. pośladki czy ramiona. Zabieg tego rodzaju wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Żel wstrzykuje się do tkanki za pomocą cienkiej kaniuli, co minimalizuje ryzyko urazów oraz nieestetycznych śladów. Cała operacja trwa około półtorej godziny.

  • Aquafilling Bodyline, bo taka jest inna nazwa tego zabiegu, to koszt od 5 do nawet 20 tysięcy złotych.

 

Cena powiększania piersi własnym tłuszczem

Techniką, która minimalizuje skutki uboczne jest zabieg powiększania piersi za pomocą własnego tłuszczu. Tego rodzaju operacja zachodzi w dwóch etapach – po pierwsze więc pobiera się tłuszcz metodą liposukcji, po drugie zaś – przeszczepia się go po odpowiednim przygotowaniu, a więc po poddaniu tłuszczu procesom wirowania i dekantacji, przy pomocy urządzenia Body Jet. Odsysa ono tłuszcz z brzucha, ud lub pośladków (bądź też innych miejsc z nadmiernym nagromadzeniem tłuszczu).

Dzięki temu zabiegowi piersi wyglądają bardzo naturalnie i nie zawierają żadnych elementów ciała obcego, które mogłoby być nietolerowane przez organizm. Rezultaty takiej operacji utrzymują się przez okres dwóch, trzech lat. Są zależne od wielkości biustu przed zabiegiem, a także od dostępności tłuszczu pacjentki. U pań obdarzonych szczuplejszą sylwetką cały zabieg będzie droższy i trudniejszy do wykonania.

  • Cena powiększania piersi za pomocą własnego tłuszczu to koszt od 10 do 16 tysięcy złotych, zależnie od budowy pacjentki.

 

Kilka słów o różnicach między metodami powiększania piersi

różnica w metodach
Pierwszą sprawą w technikach zabiegowych powiększania piersi są rezultaty, które uzyskuje się w wyniku operacji. Otóż metody, które opierają się na żelu lub tkance tłuszczowej dają możliwość powiększenia biustu o jeden lub dwa rozmiary. Natomiast sztuczne piersi uzyskane na skutek operacji z użyciem implantów mogą je powiększać nawet o kilka rozmiarów.

Powyższe metody różnią się również czasem jakim pacjentka może cieszyć się z efektów zabiegu. Implanty posiadają zazwyczaj dożywotnią gwarancję producenta i poza tym o ile pacjentka nie chce sobie powiększyć biustu jeszcze bardziej to zabieg ich wszczepienia jest jednorazowy. Zaś metody żelowe lub oparte na tkance tłuszczowej należy po jakimś czasie powtarzać.

To co różnicuje powyżej omawiane metody to także rodzaj znieczulenia. Zabieg klasycznej operacji plastycznej wykonywany jest w ogólnym znieczuleniu co trwa około dwóch godzin, zaś przed i po operacji stosuje się zwykle antybiotyki. Z kolei zabieg wypełniania piersi własnym tłuszczem to czas od dwóch do pięciu godzin, przy użyciu znieczulenia miejscowego. Operacja chirurgiczna polega na wykonywaniu przez lekarza cięć, co powoduje często powstanie blizny pozabiegowej, która odpowiednio pielęgnowana może z czasem zblednąć, jednak niestety zazwyczaj pozostaje widoczna. Takiego ryzyka nie ma podczas wypełniania piersi żelem czy tłuszczem własnym. Różnica w zabiegach operacyjnych jest również widoczna poprzez okres pobytu w szpitalu.

W przypadku powiększenia piersi za pomocą implantów pobyt w placówce potrwa 2 – 3 doby. Natomiast w przypadku wypełniania biustu własnym tłuszczem ów czas to jedna lub dwie doby.

Domowe sposoby na powiększanie biustu – najtańsza metoda

Zabiegi operacyjne powiększania biustu są więc zdecydowanie drogie i mogą być dość bolesne. Tymczasem można powiększyć sobie biust również domowymi sposobami, co jest zdecydowanie tańsze, chociaż nie uzyskuje się natychmiastowego efektu.

Pierwszą metodą domową może być masaż piersi. Wpływa on na naturalny wzrost biustu oraz jego jędrność i elastyczność. Daje również poprawę kondycji biustu oraz jego zdrowia. Częste i dokładne masaże piersi pozwalają ponadto na przykład na szybkie stwierdzenie np. niecodziennych zmian wymagających konsultacji z lekarzem.

Domowe metody powiększania biustu to także używanie odpowiednich ziołowych preparatów. Wśród ziół, które mogą ułatwić ów proces można wymienić m.in. kozieradkę, czerwoną koniczynę, czarnuszkę, czy też wspomagający wydzielanie estrogenu koper (więcej o ziołach na powiększenie biustu przeczytasz tutaj). Można je zakupić w postaci tabletek, ziołowych kapsułek bądź też jako kremy do ciała czy mydła.

Świetnym sposobem na powiększanie biustu jest również świeży sok z cebuli, z miodem oraz kurkumą w proszku. Tego rodzaju miksturę należy wcierać w piersi, masując je przy tym. Po takim zabiegu powinno spędzić się całą noc w biustonoszu i dopiero z rana zmyć preparat.

Zbilansowana dieta i suplementy w postaci tabletek na powiększenie biustu

dieta i suplementy na powiększenie biustu
Rozmiar piersi może również się zmienić w związku ze zbilansowaną dietą, zdrowym stylem życia oraz dobrą kondycją ogólną organizmu. Tabletki oraz kremy są w stanie powiększyć obwód piersi nawet o około 2 – 5 centymetrów w okresie trzech miesięcy od ich regularnego stosowania. Lekarze ostrzegają jednak przed tym, że niektóre tabletki mogą być szkodliwe dla zdrowia, dlatego trzeba wybierać bardzo ostrożnie i kupować z zaufanych źródeł. Ceny tabletek i kremów kształtują się na poziomach 80 – 250 zł za opakowanie.

W powiększaniu biustu nie ma więc metody idealnej. Techniki operacyjne są zazwyczaj bardzo kosztowne. Z kolei domowe sposoby wiążą się z długim czasem oczekiwania na efekty i cierpliwością. Jednak są z pewnością zdrowsze dla organizmu i przynoszą o wiele więcej pozytywnych efektów.

Skomentuj wpis

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *