Naturalne sposoby na powiększenie biustu – domowe metody na większe piersi

powiększenie biustu - banner

Chirurgiczne powiększanie biustu nie jest jednym rozwiązaniem dla posiadaczek piersi małej lub średniej wielkości. Istnieje wiele metod naturalnych, które pozwalają na zwiększenie rozmiaru posiadanej miseczki bez narażania się na poważne komplikacje pooperacyjne.

Od czego zależy rozmiar piersi?

Naturalny wzrost piersi jest ściśle uzależniony od ilości produkowanych przez organizm estrogenów. Część kobiet dopiero po okresie dojrzewania może zaobserwować wyraźny przyrost biustu, który powodowany jest właśnie zwiększonym wydzielaniem żeńskich hormonów. Bardzo często kształt piersi jest dziedziczony, jednak rozmiar niekoniecznie.

W trakcie każdego cyklu miesiączkowego, w kobiecym ciele dochodzi do różnych istotnych przemian. Dotyczą one przede wszystkim narządu rodnego, jednak odczuwalne są również w piersiach. Po owulacji następuje lutealna faza cyklu, w której występuje największe stężenie progesteronu oraz nieco mniejsze estrogenu. Ze względu na zachodzące wówczas zmiany hormonalne, piersi i sutki ulegają powiększeniu.

Aspektem pozostającym nie bez wpływu na rozmiar biustu jest także ilość wody zatrzymywanej w organizmie. Aktywność progesteronu bardzo często objawia się obrzmieniem piersi, co również optycznie je zwiększa.

Masaże na powiększenie biustu

Do najpopularniejszych metod naturalnego powiększania biustu należy przeprowadzanie specjalnych masaży. Nie tylko wspomagają one jego wzrost, ale też bardzo korzystnie wpływają na elastyczność oraz jędrność. Poprawia się ogólna kondycja samych piersi, jak i ich okolic. Prawidłowo i regularnie wykonywane masaże zwiększają atrakcyjność biustu, a jednocześnie pozwalają na kontrolowanie stanu zdrowia.

Dzięki częstemu badaniu, można w porę wykryć podejrzane grudki oraz inne objawy nowotworu. Masaż piersi powszechnie wykonywany jest w salonach kosmetycznych na całym świecie, np. w krajach azjatyckich. Stosuje się go w terapii pooperacyjnej po zabiegu mastektomii, a także u pacjentek cierpiących na dolegliwości bólowe w okolicach biustu. Masaż skutecznie wspomaga proces regeneracji i jest bardzo pomocny w usuwaniu blizn, dzięki czemu zapewnia kobietom poczucie spokoju i przywraca pewność siebie.

Ćwiczenia na biust

Kobiecy biust składa się przede wszystkim z gruczołów, tkanki tłuszczowej oraz przewodów mlecznych, które połączone są ze sobą poprzez tkankę łączną.

Piersi nie posiadają masy mięśniowej, dlatego nie jest możliwe jej zwiększenie nawet poprzez odpowiednie ćwiczenia. Nieco inaczej jest z mięśniami, które bezpośrednio podtrzymują biust oraz odpowiadają za jego postawę. Odpowiednio dobrany zestaw ćwiczeń określonych partii ciała pozwala na uzyskanie pełniejszego i jędrniejszego biustu, który dodatkowo sprawia wrażenie większego i zgrabniejszego.

W większości przypadków zalecane są przede wszystkim treningi mięśni klatki piersiowej oraz kręgosłupa. Dla uzyskania trwałych efektów, ćwiczenia najlepiej wykonywać w seriach z powtórzeniami. Naturalne powiększanie piersi za pomocą treningów powinno się odbywać kilka razy w tygodniu.

Zioła na powiększenie biustu

domowe metody na większe piersi
Naturalne powiększanie biustu osiągnąć można także dzięki stosowaniu odpowiednich ziół. Wpływają one zarówno na zwiększenie rozmiaru, jak i ujędrnienie piersi. W większości są to zioła pobudzające produkcję estrogenu, na przykład kozieradka, mniszek lekarski, koper włoski, czy koniczyna czerwona. Najczęściej sporządza się z nich napary do picia, jednak mogą być przyjmowane i stosowane w różnej formie.

Olejki ziołowe poprawiające jędrność oraz rozmiar biustu używane są na przykład podczas masaży, dzięki czemu zapobiegają obwisłości oraz zwiotczeniu piersi. Nałożona na skórę mikstura powinna przebywać na piersiach jak najdłużej. Nierzadko po masażu kobieta spędza całą dobę w specjalnym biustonoszu i dopiero po upływie określonego czasu ma możliwość zmycia preparatu. Wiele ziół korzystnie wpływających na powiększanie piersi znaleźć można także w suplementach diety oraz kosmetykach.

Tabletki na powiększanie biustu

Wybierając domowe sposoby na powiększenie biustu, warto posiłkować się odpowiednio skomponowanymi tabletkami ziołowymi. Suplementy diety o takim zastosowaniu zawierają zazwyczaj starannie dobrane składniki o naturalnym pochodzeniu. Odpowiadają one za stymulację receptorów estrogenowych zlokalizowanych w tkankach piersi, przyczyniając się w ten sposób do powiększenia rozmiaru biustu. Pod wieloma względami zwiększona produkcja estrogenu przypomina nieco stan występujący w ciąży. Regularne przyjmowanie tabletek pozwala zazwyczaj zwiększyć obwód piersi o kilka centymetrów, w przeciągu ok. trzech miesięcy systematycznego stosowania. O efektach decydują zarówno składniki przyjmowanego suplementu, jak indywidualne predyspozycje kobiety.

Kremy na powiększanie biustu

Bardzo często tabletki powiększające biust stosowane są razem z różnymi kosmetykami pielęgnacyjnymi o zbliżonym działaniu, co pozwala na zmaksymalizowanie efektów przeprowadzanej kuracji. Przykładem takiego kompleksowego zestawu może być formuła ProBreast Plus, w której skład wchodzą odpowiednio dobrane kapsułki oraz starannie opracowany krem. Tego rodzaju środki pozwalają na bardzo systematyczne kształtowanie piersi, a tym samym poprawę struktury biustu oraz jego okolic. Do produkcji kremów wykorzystywane są przede wszystkim naturalne ekstrakty ziołowe, np. z kopru włoskiego i kozieradki, uzupełniane wartościowymi kwasami i wyciągami. W większości są to składniki podobne do tych znajdujących się w tabletkach, co pozwala na wzmocnienie efektów kuracji.

Jak zwiększyć rozmiar biustu ?

Wielu lekarzy i kosmetologów uważa, że rozmiar piersi uwarunkowany jest przede wszystkim genetycznie. Naturalne sposoby na powiększenie biustu są jednak dobrą alternatywą dla zabiegu chirurgicznego. Kompleksowe działanie pozwala na wyregulowanie naturalnego metabolizmu ciała oraz usprawnienie całej gospodarki hormonalnej.

Jedynie dobre nawyki są w stanie wpłynąć na jędrność, kształt oraz rozmiar piersi. Częste masaże, systematyczną pielęgnację oraz stosowanie odpowiednich ziół, suplementów czy kosmetyków warto więc połączyć z regularną aktywnością fizyczną oraz dobrze zbilansowaną dietą.

Skomentuj wpis

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *